W dniu 27.08.2023r odbył się XII Goczałkowicki rajd rowerowy, którego to byliśmy wsparciem technicznym. 

Ponad 280 osób wzięło udział w XII Goczałkowickim Rajdzie Rowerowym, który zorganizowany został przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju. Peleton w czerwonych koszulkach doskonale pokonał 24-kilometrową trasę.

Na trasie nie zabrakło kilku sytuacji w których Nasz serwis musiał interweniować głównie chodziło o regulację przerzutek a także wymianę dętek w rowerach uczestników rajdu. 

Ostatecznie na starcie XII Goczałkowickiego Rajdu Rowerowego stawiło się 280 osób. W tym gronie byli rodzice z dziećmi, seniorzy, rodziny, grupy znajomych... Piękny był widok dzieci, które brały udział w Rajdzie zarówno w krzesełkach jak i jadąc samodzielnie.

Sygnał do startu dała Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój, która przy dźwiękach rowerowych dzwonków odsłoniła linię startu znajdującą się na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju. Peleton ubrany w czerwone koszulki przejechał goczałkowickimi ulicami: Wisławy Szymborskiej, Wiślną, Żeromskiego i PCK w kierunku centrum przesiadkowego przy stacji kolejowej "Goczałkowice-Zdrój". Od tego momentu rozpoczął się terenowy odcinek Rajdu, który prowadził drogą techniczną wzdłuż torów kolejowych w okolice mostu kolejowego na Wiśle. Następnie ścieżką po wale przy stawie Maciek i Zabrzeszczak grupa dojechała do korony zapory na Zbiorniku Goczałkowickim. Kolumna przejechała blisko 3-kilometrową koronę i wjechała do lasów w Zabrzegu, by po chwili znów wyłonić się na koronie i udać się w drogę powrotną, która prowadziła koroną zapory, następnie ścieżką wzdłuż Boru do centrum przesiadkowego i osiedlowymi drogami grupa wjechała ponownie na teren Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju.

 

ekipa bikers

więcej zdjęć i opis całej trasy znajdziecie tutaj!

 

Źródło: https://www.pless.pl

 

Najlepsze szlaki rowerowe na śląsku.

Z najbardziej wyróżniających się  szlaków rowerowych możemy wymienić:

1. Szlak Orlich Gniazd

szlak orlich gniazdSzlak Orlich Gniazd to jeden z najstarszych i najpiękniejszych polskich szlaków turystycznych. Przebiega przez województwo śląskie i małopolskie łącząc Częstochowę z Krakowem. Szlak ma dwa warianty: pieszy (168,7 km) oraz rowerowy (186 km).

 

 

 

 

 

 

 

2. Wiślana Trasa Rowerowa

wiślana trasa Wiślana Trasa Rowerowa to projekt ogólnopolski, w który zaangażowanych jest kilka województw. Swój początek trasa bierze w Beskidzie Śląskim – w Wiśle i biegnie wzdłuż rzeki Wisły przez Ustroń, Skoczów, Ochaby, Drogomyśl, zakręcając przed Strumieniem do Zabłocia, dalej przez Zarzecze, Chybie, Zabrzeg (zahaczając o Jezioro Goczałkowickie) i Czechowice-Dziedzice, Pszczynę w kierunku małopolski.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ImageŻelazny Szlak Rowerowy (cz. Železná cyklotrasa) to 43-kilometrowa pętla poprowadzona po pograniczu polsko-czeskim, a dokładnie przez tereny 5 gmin: Godów, Jastrzębie-Zdrój i Zebrzydowice, a także czeską Karvine i Petrovice u Karvine. 

Przydatne aplikacje rowerowe.

aplikacja

Zbliża się lato, a co za tym idzie coraz częściej wybieramy się na rower!. Pragniemy przedstawić przydatne aplikacje rowerowe które pozwolą Wam śledzić waszą aktywności na rowerze!. 

Mobilne aplikacje rowerowe bardzo się przydają podczas planowania wycieczek. Możemy dzięki nim przygotować się do podróży, znaleźć atrakcyjną trasę, a także monitorować naszą aktywność. 

Aplikacje mobilne mogą nam pomóc w wielu dziedzinach życia. Sprawdzą się również podczas naszych podróży jednośladami. Dzięki temu, że w smartfonach mamy wbudowane moduły GPS, a także urządzenia mogą być stale podłączone do internetu, aplikacje rowerowe dostarczą nam aktualnych i niezbędnych danych, np. nawigacyjnych. 

Aplikacja Strava, czyli rowerowa podstawa 

Zestawienie aplikacji rowerowych rozpoczynamy od jednej z najpopularniejszych. Strava to istny must have dla wszystkich, którzy chcą rejestrować swoje aktywności. To oczywiście jej główna funkcja. Strava pozwala nam na sprawdzanie czasu pokonania trasy, prędkości, a także zawiera informacje dotyczące terenu, po którym się poruszaliśmy (np. wysokość nad poziomem morza). 

Strava umożliwia nam także rywalizację z innymi rowerzystami. Do wykorzystania mamy tzw. segmenty. To trasy, na których możemy się ścigać z pozostałymi użytkownikami tej aplikacji mobilnej. Dzięki temu pokonujemy własne słabości, rywalizujemy, a także osiągamy nowe cele. Wszystkimi naszymi dokonaniami zarejestrowanymi w aplikacji możemy się dzielić ze swoimi znajomymi oraz innymi użytkownikami. 

Ta popularna aplikacja mobilna ma jeszcze jedną ważną funkcję. Umożliwia ona współpracę z trackerami. Co za tym idzie, wymiana informacji między naszym komputerem rowerowym lub nawigacją, powinna przebiegać bezproblemowo. 

Aplikacja Strava dostępna jest na systemy: 

Od ponad 30 lat w rodzinnym gronie firma MAXIM (zasada-rowery) zajmuje się projektowaniem oraz produkcją rowerów i kół rowerowych. Ich odbiorcy wiedzą, że stawiają zawsze na jakość, nie na ilość. Stąd wzięło się zaufanie, którym obdarzają ich klienci.

rama

Komponenty

Komponenty do poszczególnych modeli rowerów MAXIM konstruktorzy i projektanci dobierają z niezwykłą starannością, tak pod względem technicznym, jak i estetycznym, jednocześnie kierując się jakością ich wykonania.

rower logo

Rowery

Rowery MAXIM chwalone są za to, że niezawodnie służą ich użytkownikom, nie przysparzając pracy serwisantom. Charakteryzują się  dbałością o bezpieczeństwo co potwierdza zgodność wykonania z normami ISO.  Cieszą oko, a przy tym niejeden z nich był wiernym towarzyszem dalekich podróży. 

tarcza

E-Bike

Od wielu lat produkujemy rowery z elektrycznym wspomaganiem napędu. Jest to nasz autorski projekt, który w pracach badawczych wspierają pracownicy naukowi z Instytutu Mechatroniki Politechniki Łódzkiej. Obecnie nasze e-rowery wyposażamy w silniki i sterowniki własnej produkcji oraz baterie wykonane również przez polskiego producenta.

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem roweru firmy MAXIM to dobrze trafiłeś. Nasza firma zajmuje się sprzedażą rowerów marki MAXIM. Zapraszamy do kontaktu z Nami.

W ofercie firmy znajdziecie rowery typu:

- E-BIKE
- MTB
- Cross
- Trekking
- Rowery miejskie
- Rowery dziecięce

 

Shimano logo
 
Shimano jest największym producentem komponentów rowerowych na świecie i najbardziej znaną rowerową marką na rynku.

Japońską firmę Shimano zna każdy, nawet niezainteresowany kolarstwem i rowerami. Nic w tym dziwnego - firma posiada około 70% udziału w rynku napędów i hamulców rowerowych. Oznacza to w skrócie, że siedmiu na dziesięciu rowerzystów posiada ich części w rowerze. Na taką hegemoniczną pozycję na rynku firma pracuje od 1921 roku, kiedy Shozaburo Shimano założył swój biznes w mieście Sakai. Ówczesny zakład miał 40 metrów kwadratowych, a Shimano pożyczył maszynę do produkcji od przyjaciela posiadającego firmę zajmującą się obróbką stali. Tak wyglądały początki współczesnego giganta. Pierwszy produkt związany z rowerami powstał już 1922 roku, wtedy Shimano rozpoczął wytwarzanie kół zębatych do wolnobiegów. Firma współcześnie jest najbardziej znana z rowerowej działalności, choć obecna jest nie tylko w tej branży. Drugim filarem jest dla niej wędkarstwo, a sprzęt do łowienia ryb produkuje od 1970 roku. 

Lista wynalazków i fenomenalnych rozwiązań, które zmieniły rowery raz na zawsze. Choć generalnie filozofia działania firmy jest bardzo japońska. Shimano zawsze działa ostrożnie, przeważnie nawet zwleka z premierami swoich nowych rozwiązań, nawet gdy te są rewolucyjne. Woli być druga na rynku, ale mieć pewność, że produkt jest dopracowany w każdym calu. Mimo obecnej pozycji lidera na rynku i długiej liście sportowych sukcesów warto mieć na uwadze, że Shimano bardzo powoli wchodziło na konserwatywny europejski i amerykański rynek. Japończycy swoją pierwszą zewnętrzną przerzutkę skonstruowali w 1956 roku, ale na dobrą sprawę zaczęli być mocnym graczem na światowym rynku rowerowym dopiero w latach 70 i 80 - głównie za sprawą boomu na rowery w USA. Oferowali znacznie lepsze ceny, niż droższe europejskie firmy, nie będąc przy tym gorszymi jakościowo. Fakty są jednak takie, że zawodowy peleton bardzo długo nie mógł przekonać się do jazdy na topowej grupie Dura-Ace. Ogromną ciekawostką jest choćby fakt, że pierwszy Tour de France na Shimano został wygrany dopiero w 1999 roku przez Lance’a Armstronga, choć za sprawa odebrania mu 7 zwycięstw ,,w statystykach” pierwsze zwycięstwo w TdF na Shimano przypada na rok 2007 i wygraną Alberto Contadora.

Kluczowe dla branży wynalazki Japończyków to naprawdę długa lista, ale warto wymienić choć kilka. W 1984 przy okazji premiery szosowej grupy Dura-Ace 7400 Shimano zaprezentowało technologię SIS (Shimano Indexing System), która oznacza indeksowanie biegów. Dzięki niej, jeden klik manetki zmienia nam precyzyjnie jeden bieg, a dotąd manetki działały płynnie, czyli to nasz ruch ręki musiał być na tyle płynny, aby zmienić o pożądaną ilość przełożeń. SIS bardzo mocno wpłynął na wzmocnienie pozycji Shimano na rynku, ale warto dodać, że już 10 lat wcześniej Japończycy pokazali światu przerzutkę Positron, która miała wbudowany mechanizm indeksacji (SIS ma go w manetce). 

Rok 1982, czyli chwilę przed SiS to inna ważna data dla branży - wtedy zaprezentowano grupę napędową dedykowaną do MTB - Shimano Deore XT. Wśród kluczowych dla całego rynku rozwiązań warto wskazać też rok 1990 i premierę klamkomanetek szosowych Dura-Ace z Dual Control system, czyli pierwszych,,łap” z klamkami hamulcowymi i manetkami zmiany biegów zintegrowanymi w jednym elemencie. Campagnolo pokazało je dopiero dwa lata później. Koniec pierwszej dekady XXI wieku to z kolei mocno elektryfikacja w Shimano. W 2009 roku swoją premierę miała pierwsza elektroniczna grupa napędowa Japończyków - Dura-Ace 7970 (Di2), a w 2010 roku pierwszy napęd do rowerów elektrycznych - Shimano Steps. 

Współcześnie Shimano jest symbolem wysokiej jakości i zaawansowania technologicznego. Posiada ofertę napędów do każdego typu roweru i na każdym poziomie zaawansowania. Od topowych rowerów wyścigowych po najtańsze jednoślady na rynku. Poza elementami układu napędowego i hamulcowego produkuje chemię rowerową, odzież, pedały oraz obuwie rowerowe.

Jesteśmy autoryzowanym sprzedawcą części zapraszamy do Naszego sklepu BIKERS. W razie zapotrzebowania na jakąś część zapraszamy do kontaktu

Podkategorie

BIKERS Joanna Strojek
Nr rachunku: PKO: 50 1020 2528 0000 0102 0623 2427
43-200 Pszczyna, ul. Słoneczna 9 
NIP: 6351153034


TOP